Ангел Грънчаров: Кризата в българското образование е започнала много отдавна!

юни 8, 2010 at 14:54 , by Местно време

„Кризата в българското образование е започнала много отдавна! Загубило се е онова, от което зависи всичко – разбирането за смисъла на тази дейност наречена образование. Това е една много сложна духовна дейност!“, това заави в предаването на БНТ-Пловдив „Местно време“ философът Ангел Грънчаров. Според него липсва цялостна концепция за реформа в образованието у нас и „още преди 65 години, то е поставено на погрешна основа“.

В „Местно време“, в рамките на разговора за образованието и духовната криза, Ангел Грънчаров представи последната си книга „Идеи за една нова философия и стратегия на образованието в България“, която все още не е издадена.

Няма коментари

Категория Общество / Понятия: , , , /

Социални мрежи : Technorati, Stumble it!, Digg, delicious, Google, Twitter, Yahoo, reddit, Blogmarks, Ma.gnolia.

Можете да следите коментарите през RSS 2.0 емисия.

Няма коментари за статията “ Ангел Грънчаров: Кризата в българското образование е започнала много отдавна! ”

С публикуването на своя коментар Вие гарантирате на екипа на Местно време , че той не съдържа обидни изрази или квалификации. Всички подобни коментари ще бъдат изтрити от администратора на сайта.

  • Присъединете се към инициативата

  • Връзки

  • Начало